Pół miliona za życiem

by

Przedstawiciele ruchów pro-life z 16 państw Unii Europejskiej oraz Chorwacji przekazali 15 grudnia w Strasburgu na ręce przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka petycję „Prawo do życia od poczęcia i godność człowieka”, podpisaną przez pół miliona mieszkańców Europy opowiadających się za ochroną prawną życia ludzkiego od chwili poczęcia. Jerzy Buzek stwierdził, że petycja ta podpisana przez przedstawicieli 27 państw ma ogromne znaczenie dla Europy i jest pierwszą tak dużą inicjatywą obywatelską mieszkańców Unii Europejskiej od czasu Traktatu Lizbońskiego.

Autorzy petycji domagają się w niej, aby było respektowane prawo do życia każdej istoty ludzkiej, jak to zapisane jest m.in. w europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (art.2) i aby to prawo objęło każdą ludzką istotę od momentu poczęcia. Sygnatariusze dokumentu sprzeciwiają się badaniom, które prowadzą do niszczenia embrionów ludzkich.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele następujących państw: Austrii, Belgii, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Chorwacji. Z Polski do Strasburga przyjechali przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia oraz Tygodnika „Niedziela” zaangażowanego w akcję zbierania podpisów pod petycją.

Czytaj dalej…

Reklamy

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: